Usuwanie plam z bejcowanego drewna: nasze wskazówki i triki.

Dom

Drewno jest jednym z najcieplejszych i najbardziej estetycznych materiałów, które można wkomponować we wszystkie style dekoracji, od najbardziej klasycznych do najbardziej współczesnych. Ale jego główną wadą jest również to , że jest trudny w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli nie jest traktowany. Woda jest głównym wrogiem drewna.

Jak usunąć plamy z bejcowanego drewna? Porady

Jednak na drewnianym stole lub meblu nierzadko rozlewa się szklanka wody, wazon przecieka itp. i pozostawia ślad. Nie panikuj, istnieją rozwiązania pozwalające na rozwiązanie tego problemu i usunięcie plam z drewna. Nasze wskazówki i sztuczki.

Soda oczyszczona i pasta do zębów.

Soda oczyszczona jest cudownym produktem, który można mieć absolutnie w swoim domu, biorąc pod uwagę wszystkie jego właściwości dla wielu prac domowych. Produkt ten jest również skuteczny w usuwaniu plam z drewna.
Wymieszać ½ łyżeczki sody oczyszczonej z dużą ilością pasty do zębów. Plamę przetrzeć wilgotną szmatką. Na koniec oczyść zabrudzoną powierzchnię odrobiną czarnego mydła.
Należy zachować ostrożność, aby oczyścić drewno z bejcy, należy koniecznie wcierać ją w kierunku naturalnych linii drewna, aby uniknąć pozostawienia brzydkich śladów.

Sól.

W przypadku bejc wodnych, które dotarły tylko do powierzchni drewna i pozostawiły białe bejce, sól może pomóc w ich usunięciu. Zmieszaj łyżeczkę soli z kilkoma kroplami wody, aby uzyskać rodzaj pasty. Rozsypać tę pastę na plamę za pomocą czystej gąbki lub szmatki, aż plama zniknie. W razie potrzeby wykończyć drewniany mebel woskiem.

Wybielacz.

Wybielacz jest dobrym rozwiązaniem do usuwania bejcy wodnej na drewnie, gdy drewno jest mocno zaimpregnowane i tworzy ciemną bejcę. Jest to typowe dla bejc głębinowych, które wnikają w drewno i penetrują materiał, w przeciwieństwie do bejc białych, które są śladami powierzchni, tzn. wpływają tylko na wykończenie drewna.
W przypadku ciemnych bejc, i tylko ciemnych bejc, drewno należy wybielić wybielaczem. Po zabezpieczeniu rąk rękawiczkami, nakładaj wybielacz pędzlem. Produkt należy pozostawić na kilka godzin, aż bejca wyblaknie i ustąpi miejsca niemal oryginalnemu kolorowi drewna. Następnie należy usunąć wybielacz przy użyciu czystej gąbki i wody z kranu. Aby zapobiec dalszemu odbarwianiu się drewna przy bejcy, należy wsypać kilka kropli octu białego na bejcę. Przed nałożeniem bejcy, lakieru lub wosku pozostawić drewno do całkowitego wyschnięcia, w zależności od wykończenia drewna.

Papier ścierny.

W przypadku ciemnej bejcy wodnej, tzn. dobrze zaimpregnowanej w drewnie, można użyć papieru ściernego o ziarnistości 100. Bejcę przetrzeć w kierunku usłojenia drewna tak, aby usunąć warstwę wykończeniową z czyszczonego drewna. Powtórzyć operację, ale tym razem z papierem ściernym o ziarnistości 150, a następnie zadbać o usunięcie całego kurzu z powodu tego szlifowania i nałożyć kilka warstw lakieru lub wosku, aby przywrócić pierwotne wykończenie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Na co zwrócić uwagę wybierając taboret obrotowy?

Taborety obrotowe są powszechnie stosowanymi siedziskami w różnych branżach. Są niezbędne w pracowniach medycznych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, laboratoriach, biurach i wielu innych miejscach. Wybierając odpowiedni taboret obrotowy, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. W niniejszym artykule opiszemy, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze taboretu oraz jakie korzyści …

Dom
Dekoracja Wnętrz i Tworzenie Hobby: Kreatywny Rozwój Domu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na własne hobby i twórczą dekorację wnętrz swojego domu. To nie tylko doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również sposób na tworzenie unikalnego i przytulnego otoczenia, które odzwierciedla naszą osobowość i styl życia. W poniższym artykule przedstawimy kilka inspirujących pomysłów na dekorację …

Dom
Altana jako Przestrzeń Wnętrza: Tworzenie Oazy Relaksu i Komfortu

Altana to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To oaza spokoju, w której można odpocząć i cieszyć się pięknem otaczającej przyrody. Projektowanie i urządzanie altany powinno być starannie przemyślane, aby stworzyć przestrzeń, w której można odprężyć się i zrelaksować. W tym artykule przedstawimy wam kilka pomysłów na to, jak przekształcić altanę …