Usuwanie plam z bejcowanego drewna: nasze wskazówki i triki.

Dom

Drewno jest jednym z najcieplejszych i najbardziej estetycznych materiałów, które można wkomponować we wszystkie style dekoracji, od najbardziej klasycznych do najbardziej współczesnych. Ale jego główną wadą jest również to , że jest trudny w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli nie jest traktowany. Woda jest głównym wrogiem drewna.

Jak usunąć plamy z bejcowanego drewna? Porady

Jednak na drewnianym stole lub meblu nierzadko rozlewa się szklanka wody, wazon przecieka itp. i pozostawia ślad. Nie panikuj, istnieją rozwiązania pozwalające na rozwiązanie tego problemu i usunięcie plam z drewna. Nasze wskazówki i sztuczki.

Soda oczyszczona i pasta do zębów.

Soda oczyszczona jest cudownym produktem, który można mieć absolutnie w swoim domu, biorąc pod uwagę wszystkie jego właściwości dla wielu prac domowych. Produkt ten jest również skuteczny w usuwaniu plam z drewna.
Wymieszać ½ łyżeczki sody oczyszczonej z dużą ilością pasty do zębów. Plamę przetrzeć wilgotną szmatką. Na koniec oczyść zabrudzoną powierzchnię odrobiną czarnego mydła.
Należy zachować ostrożność, aby oczyścić drewno z bejcy, należy koniecznie wcierać ją w kierunku naturalnych linii drewna, aby uniknąć pozostawienia brzydkich śladów.

Sól.

W przypadku bejc wodnych, które dotarły tylko do powierzchni drewna i pozostawiły białe bejce, sól może pomóc w ich usunięciu. Zmieszaj łyżeczkę soli z kilkoma kroplami wody, aby uzyskać rodzaj pasty. Rozsypać tę pastę na plamę za pomocą czystej gąbki lub szmatki, aż plama zniknie. W razie potrzeby wykończyć drewniany mebel woskiem.

Wybielacz.

Wybielacz jest dobrym rozwiązaniem do usuwania bejcy wodnej na drewnie, gdy drewno jest mocno zaimpregnowane i tworzy ciemną bejcę. Jest to typowe dla bejc głębinowych, które wnikają w drewno i penetrują materiał, w przeciwieństwie do bejc białych, które są śladami powierzchni, tzn. wpływają tylko na wykończenie drewna.
W przypadku ciemnych bejc, i tylko ciemnych bejc, drewno należy wybielić wybielaczem. Po zabezpieczeniu rąk rękawiczkami, nakładaj wybielacz pędzlem. Produkt należy pozostawić na kilka godzin, aż bejca wyblaknie i ustąpi miejsca niemal oryginalnemu kolorowi drewna. Następnie należy usunąć wybielacz przy użyciu czystej gąbki i wody z kranu. Aby zapobiec dalszemu odbarwianiu się drewna przy bejcy, należy wsypać kilka kropli octu białego na bejcę. Przed nałożeniem bejcy, lakieru lub wosku pozostawić drewno do całkowitego wyschnięcia, w zależności od wykończenia drewna.

Papier ścierny.

W przypadku ciemnej bejcy wodnej, tzn. dobrze zaimpregnowanej w drewnie, można użyć papieru ściernego o ziarnistości 100. Bejcę przetrzeć w kierunku usłojenia drewna tak, aby usunąć warstwę wykończeniową z czyszczonego drewna. Powtórzyć operację, ale tym razem z papierem ściernym o ziarnistości 150, a następnie zadbać o usunięcie całego kurzu z powodu tego szlifowania i nałożyć kilka warstw lakieru lub wosku, aby przywrócić pierwotne wykończenie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni. …

Dom
Jak dobrać materac

Wiele osób od lat zastanawia się w jaki sposób lepiej się sypiać. Staramy się lepiej zaaranżować sypialnie, zmienić łóżko czy stelaż, a czasem cały sekret tkwi w materacu. Niestety nie zawsze potrafimy go odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i sugerujemy się pobieżnie cechami albo decydujemy na wyjątkowo nowoczesne rozwiązania. Jednak …