Usuwanie plam z bejcowanego drewna: nasze wskazówki i triki.

Dom

Drewno jest jednym z najcieplejszych i najbardziej estetycznych materiałów, które można wkomponować we wszystkie style dekoracji, od najbardziej klasycznych do najbardziej współczesnych. Ale jego główną wadą jest również to , że jest trudny w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli nie jest traktowany. Woda jest głównym wrogiem drewna.

Jak usunąć plamy z bejcowanego drewna? Porady

Jednak na drewnianym stole lub meblu nierzadko rozlewa się szklanka wody, wazon przecieka itp. i pozostawia ślad. Nie panikuj, istnieją rozwiązania pozwalające na rozwiązanie tego problemu i usunięcie plam z drewna. Nasze wskazówki i sztuczki.

Soda oczyszczona i pasta do zębów.

Soda oczyszczona jest cudownym produktem, który można mieć absolutnie w swoim domu, biorąc pod uwagę wszystkie jego właściwości dla wielu prac domowych. Produkt ten jest również skuteczny w usuwaniu plam z drewna.
Wymieszać ½ łyżeczki sody oczyszczonej z dużą ilością pasty do zębów. Plamę przetrzeć wilgotną szmatką. Na koniec oczyść zabrudzoną powierzchnię odrobiną czarnego mydła.
Należy zachować ostrożność, aby oczyścić drewno z bejcy, należy koniecznie wcierać ją w kierunku naturalnych linii drewna, aby uniknąć pozostawienia brzydkich śladów.

Sól.

W przypadku bejc wodnych, które dotarły tylko do powierzchni drewna i pozostawiły białe bejce, sól może pomóc w ich usunięciu. Zmieszaj łyżeczkę soli z kilkoma kroplami wody, aby uzyskać rodzaj pasty. Rozsypać tę pastę na plamę za pomocą czystej gąbki lub szmatki, aż plama zniknie. W razie potrzeby wykończyć drewniany mebel woskiem.

Wybielacz.

Wybielacz jest dobrym rozwiązaniem do usuwania bejcy wodnej na drewnie, gdy drewno jest mocno zaimpregnowane i tworzy ciemną bejcę. Jest to typowe dla bejc głębinowych, które wnikają w drewno i penetrują materiał, w przeciwieństwie do bejc białych, które są śladami powierzchni, tzn. wpływają tylko na wykończenie drewna.
W przypadku ciemnych bejc, i tylko ciemnych bejc, drewno należy wybielić wybielaczem. Po zabezpieczeniu rąk rękawiczkami, nakładaj wybielacz pędzlem. Produkt należy pozostawić na kilka godzin, aż bejca wyblaknie i ustąpi miejsca niemal oryginalnemu kolorowi drewna. Następnie należy usunąć wybielacz przy użyciu czystej gąbki i wody z kranu. Aby zapobiec dalszemu odbarwianiu się drewna przy bejcy, należy wsypać kilka kropli octu białego na bejcę. Przed nałożeniem bejcy, lakieru lub wosku pozostawić drewno do całkowitego wyschnięcia, w zależności od wykończenia drewna.

Papier ścierny.

W przypadku ciemnej bejcy wodnej, tzn. dobrze zaimpregnowanej w drewnie, można użyć papieru ściernego o ziarnistości 100. Bejcę przetrzeć w kierunku usłojenia drewna tak, aby usunąć warstwę wykończeniową z czyszczonego drewna. Powtórzyć operację, ale tym razem z papierem ściernym o ziarnistości 150, a następnie zadbać o usunięcie całego kurzu z powodu tego szlifowania i nałożyć kilka warstw lakieru lub wosku, aby przywrócić pierwotne wykończenie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

a building that has a lot of windows on it
Dom
Przełomowe Metody Klejenia Szkła: Przewodnik po Nowoczesnych Rozwiązaniach

W dzisiejszych czasach, gdzie estetyka i trwałość materiałów grają kluczową rolę, kleje do szkła odgrywają niezbędną funkcję w wielu sektorach przemysłu. Od motoryzacji przez budownictwo aż po sztukę i dekoracje, nowoczesne metody klejenia szkła przynoszą rewolucję w sposobie, w jaki materiały te są łączone, zapewniając zarówno siłę, jak i przejrzystość …

black wooden table and chairs
Dom
Sekrety Trwałości: Dlaczego Wybór Odpowiednich Materiałów Meblowych jest Kluczowy

Wybór materiałów meblowych jest kluczowym elementem, który decyduje o trwałości, estetyce i funkcjonalności mebli. W dobie rosnących oczekiwań konsumentów, laminaty meblowe stanowią jedną z najpopularniejszych opcji, które łączą w sobie wytrzymałość z atrakcyjnym wyglądem. Ten artykuł zgłębia, dlaczego wybór odpowiednich materiałów jest tak ważny i jak wpływa na długotrwałość mebli. …

Dom
Kabiny prysznicowe: Jak wybrać idealną dla Twojej łazienki?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to kluczowa decyzja w procesie projektowania lub remontowania łazienki. Kabina prysznicowa nie tylko musi być funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu, ale również powinna harmonijnie współgrać z estetyką całej łazienki. W Krakowie, gdzie nowoczesność splata się z tradycją, wybór idealnej kabiny prysznicowej może być wyzwaniem. Kabiny prysznicowe …