Usuwanie plam z bejcowanego drewna: nasze wskazówki i triki.

Dom

Drewno jest jednym z najcieplejszych i najbardziej estetycznych materiałów, które można wkomponować we wszystkie style dekoracji, od najbardziej klasycznych do najbardziej współczesnych. Ale jego główną wadą jest również to, że jest trudny w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli nie jest traktowany. Woda jest głównym wrogiem drewna.

Jak usunąć plamy z bejcowanego drewna? Porady

Jednak na drewnianym stole lub meblu nierzadko rozlewa się szklanka wody, wazon przecieka itp. i pozostawia ślad. Nie panikuj, istnieją rozwiązania pozwalające na rozwiązanie tego problemu i usunięcie plam z drewna. Nasze wskazówki i sztuczki.

Soda oczyszczona i pasta do zębów.

Soda oczyszczona jest cudownym produktem, który można mieć absolutnie w swoim domu, biorąc pod uwagę wszystkie jego właściwości dla wielu prac domowych. Produkt ten jest również skuteczny w usuwaniu plam z drewna.
Wymieszać ½ łyżeczki sody oczyszczonej z dużą ilością pasty do zębów. Plamę przetrzeć wilgotną szmatką. Na koniec oczyść zabrudzoną powierzchnię odrobiną czarnego mydła.
Należy zachować ostrożność, aby oczyścić drewno z bejcy, należy koniecznie wcierać ją w kierunku naturalnych linii drewna, aby uniknąć pozostawienia brzydkich śladów.

Sól.

W przypadku bejc wodnych, które dotarły tylko do powierzchni drewna i pozostawiły białe bejce, sól może pomóc w ich usunięciu. Zmieszaj łyżeczkę soli z kilkoma kroplami wody, aby uzyskać rodzaj pasty. Rozsypać tę pastę na plamę za pomocą czystej gąbki lub szmatki, aż plama zniknie. W razie potrzeby wykończyć drewniany mebel woskiem.

Wybielacz.

Wybielacz jest dobrym rozwiązaniem do usuwania bejcy wodnej na drewnie, gdy drewno jest mocno zaimpregnowane i tworzy ciemną bejcę. Jest to typowe dla bejc głębinowych, które wnikają w drewno i penetrują materiał, w przeciwieństwie do bejc białych, które są śladami powierzchni, tzn. wpływają tylko na wykończenie drewna.
W przypadku ciemnych bejc, i tylko ciemnych bejc, drewno należy wybielić wybielaczem. Po zabezpieczeniu rąk rękawiczkami, nakładaj wybielacz pędzlem. Produkt należy pozostawić na kilka godzin, aż bejca wyblaknie i ustąpi miejsca niemal oryginalnemu kolorowi drewna. Następnie należy usunąć wybielacz przy użyciu czystej gąbki i wody z kranu. Aby zapobiec dalszemu odbarwianiu się drewna przy bejcy, należy wsypać kilka kropli octu białego na bejcę. Przed nałożeniem bejcy, lakieru lub wosku pozostawić drewno do całkowitego wyschnięcia, w zależności od wykończenia drewna.

Papier ścierny.

W przypadku ciemnej bejcy wodnej, tzn. dobrze zaimpregnowanej w drewnie, można użyć papieru ściernego o ziarnistości 100. Bejcę przetrzeć w kierunku usłojenia drewna tak, aby usunąć warstwę wykończeniową z czyszczonego drewna. Powtórzyć operację, ale tym razem z papierem ściernym o ziarnistości 150, a następnie zadbać o usunięcie całego kurzu z powodu tego szlifowania i nałożyć kilka warstw lakieru lub wosku, aby przywrócić pierwotne wykończenie.

Dom
Inspirujące dodatki do wnętrz mieszkalnych

Chcąc urządzić dom w sposób nowoczesny, warto zainspirować się różnymi poradami umieszczonymi na blogach dekoratorskich. W takim miejscu można znaleźć porady jak urządzić dom o dowolnej powierzchni użytkowej, jakie kolory są modne w danym sezonie, jakie dodatki do wnętrz cieszą się największym zainteresowaniem. Warto zajrzeć na taki blog przed każdym …

Dom
Marzenie o własnym domu

Chcąc wybudować własny dom trzeba się zgłosić do profesjonalnej ekipy budowlanej. Można też zlecić budowę deweloperowi, a raczej odkupić od niego wybudowaną nieruchomość. Jedno jest pewne, na nowy dom trzeba trochę poczekać, ale warto czekać, jeśli chce się spełnić swoje marzenie o własnym domu na całe życie. Wybór projektu budowlanego …

Dom
Stylowe wnętrza w niskiej cenie

Urządzanie własnego domu to duża przyjemność, zwłaszcza gdy jest to pierwszy dom na własność. Aranżacja wnętrz wcale nie musi być kosztowna, wystarczy poszukać inspiracji na urządzenie domu. Każde pomieszczenie w domu powinno być urządzone wygodnie i praktycznie, tak by było w pełni funkcjonalne i dobrze się prezentowało. Można skorzystać z …