Fotowoltaika w domu – korzyści

Dom

Panele słoneczne w domu stają się obecnie standardem. Czynniki, jakie wpływają na zwiększającą się popularność fotowoltaiki, to przede wszystkim rosnące ceny prądu, przy malejących kosztach instalacji kilowata paneli. Większe zużycie energii w gospodarstwach domowych również przyczynia się do podjęcia decyzji o montażu własnej farmy solarnej.
Prąd ze słońca to niższe rachunki
Niewątpliwie największą zaletą montażu PV jest obniżenie kosztów zużycia prąd. Niższe rachunki lub ich brak to główny efekt darmowego prądu ze słońca. Montaż instalacji fotowoltaicznych powinien być dopasowany do zapotrzebowania, przy czym wiarygodnym wyznacznikiem są rachunki za ostatni rok zużycia energii.

Instalacja PV dobra dla środowiska

Instalacja fotowoltaiczna to tzw. zielona energia. Montując ją na swoim dachu przemieniamy go w małą, domową elektro wnię. Dzięki włączeniu instalacji w system globalny, obniżamy ilość energii produkowanej przez mniej ekologiczne źródła. Każda mała instalacja jest kluczowym elementem, ponieważ dziś łańcuch takich połączń wytwarza ¼ produkowanej w Polsce energii. Ma to ogromne znaczenie dla naszej Ziemi.

Panele solarne ratunkiem dla kryzysu energetycznego

Mimo powstających alternatywnych źródeł energii, zapotrzebowanie na nią stale rośnie. W większości krajów wysoko rozwiniętych trwa kryzys energetyczny, który działa na granicy wytrzymałości i może doprowadzić do tzw. „blackout’u”. Małe instalacje fotowoltaiczne pozwolą wspierać ogólny system poprzez rozpraszanie energii w sieci. Nie tylko chroni to przed kryzysem energetycznym, ale również odciąża i umacnia system energetyczny w kraju.
Instalacje PV podnoszą wartość nieruchomości

Budując domową mikroinstalację fotowoltaiczną zacznie podnosi się wartość gospodarstwa. Jest to istotne, ponieważ w przypadku jej sprzedaży, można doliczyć do niej koszt instalacji. Panele podnoszą również prestiż domu, który staje się atrakcyjniejszy na rynku.
Bezpieczna instalacja

Jeszcze kilka lat temu instalacje mogły budzić kontrowersje pod względem bezpieczeństwa tego rozwiązania, natomiast współcześnie, dzięki rozwojowi technologicznemu, fotowoltaika w domu korzyści jest nie tylko bezpieczna, ale również szeroko dostępna. Wyspecjalizowane firmy posiadają swoje punkty w każdej większej miejscowości, co pozwala na szybką interwencję w razie awarii lub potrzeby przeprowadzenia konserwacji.

 

Dom
Inspirujące dodatki do wnętrz mieszkalnych

Chcąc urządzić dom w sposób nowoczesny, warto zainspirować się różnymi poradami umieszczonymi na blogach dekoratorskich. W takim miejscu można znaleźć porady jak urządzić dom o dowolnej powierzchni użytkowej, jakie kolory są modne w danym sezonie, jakie dodatki do wnętrz cieszą się największym zainteresowaniem. Warto zajrzeć na taki blog przed każdym …

Dom
Marzenie o własnym domu

Chcąc wybudować własny dom trzeba się zgłosić do profesjonalnej ekipy budowlanej. Można też zlecić budowę deweloperowi, a raczej odkupić od niego wybudowaną nieruchomość. Jedno jest pewne, na nowy dom trzeba trochę poczekać, ale warto czekać, jeśli chce się spełnić swoje marzenie o własnym domu na całe życie. Wybór projektu budowlanego …

Dom
Stylowe wnętrza w niskiej cenie

Urządzanie własnego domu to duża przyjemność, zwłaszcza gdy jest to pierwszy dom na własność. Aranżacja wnętrz wcale nie musi być kosztowna, wystarczy poszukać inspiracji na urządzenie domu. Każde pomieszczenie w domu powinno być urządzone wygodnie i praktycznie, tak by było w pełni funkcjonalne i dobrze się prezentowało. Można skorzystać z …