Fotowoltaika w domu – korzyści

Dom

Panele słoneczne w domu stają się obecnie standardem. Czynniki, jakie wpływają na zwiększającą się popularność fotowoltaiki, to przede wszystkim rosnące ceny prądu, przy malejących kosztach instalacji kilowata paneli. Większe zużycie energii w gospodarstwach domowych również przyczynia się do podjęcia decyzji o montażu własnej farmy solarnej.
Prąd ze słońca to niższe rachunki
Niewątpliwie największą zaletą montażu PV jest obniżenie kosztów zużycia prąd. Niższe rachunki lub ich brak to główny efekt darmowego prądu ze słońca. Montaż instalacji fotowoltaicznych powinien być dopasowany do zapotrzebowania, przy czym wiarygodnym wyznacznikiem są rachunki za ostatni rok zużycia energii.

Instalacja PV dobra dla środowiska

Instalacja fotowoltaiczna to tzw. zielona energia. Montując ją na swoim dachu przemieniamy go w małą, domową elektro wnię. Dzięki włączeniu instalacji w system globalny, obniżamy ilość energii produkowanej przez mniej ekologiczne źródła. Każda mała instalacja jest kluczowym elementem, ponieważ dziś łańcuch takich połączń wytwarza ¼ produkowanej w Polsce energii. Ma to ogromne znaczenie dla naszej Ziemi.

Panele solarne ratunkiem dla kryzysu energetycznego

Mimo powstających alternatywnych źródeł energii, zapotrzebowanie na nią stale rośnie. W większości krajów wysoko rozwiniętych trwa kryzys energetyczny, który działa na granicy wytrzymałości i może doprowadzić do tzw. „blackout’u”. Małe instalacje fotowoltaiczne pozwolą wspierać ogólny system poprzez rozpraszanie energii w sieci. Nie tylko chroni to przed kryzysem energetycznym, ale również odciąża i umacnia system energetyczny w kraju.
Instalacje PV podnoszą wartość nieruchomości

Budując domową mikroinstalację fotowoltaiczną zacznie podnosi się wartość gospodarstwa. Jest to istotne, ponieważ w przypadku jej sprzedaży, można doliczyć do niej koszt instalacji. Panele podnoszą również prestiż domu, który staje się atrakcyjniejszy na rynku.
Bezpieczna instalacja

Jeszcze kilka lat temu instalacje mogły budzić kontrowersje pod względem bezpieczeństwa tego rozwiązania , natomiast współcześnie, dzięki rozwojowi technologicznemu, fotowoltaika w domu korzyści jest nie tylko bezpieczna, ale również szeroko dostępna. Wyspecjalizowane firmy posiadają swoje punkty w każdej większej miejscowości, co pozwala na szybką interwencję w razie awarii lub potrzeby przeprowadzenia konserwacji.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni. …

Dom
Jak dobrać materac

Wiele osób od lat zastanawia się w jaki sposób lepiej się sypiać. Staramy się lepiej zaaranżować sypialnie, zmienić łóżko czy stelaż, a czasem cały sekret tkwi w materacu. Niestety nie zawsze potrafimy go odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i sugerujemy się pobieżnie cechami albo decydujemy na wyjątkowo nowoczesne rozwiązania. Jednak …