Modne płytki do każdego wnętrza

Dom

Kafelki to wciąż jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, jakie znajdziemy w naszych kuchniach, łazienkach czy na tarasach. Obecnie możemy wybierać spośród wielu fantazyjnych wzorów czy modnych kolorów i efektów wizualnych. Dzięki tej różnorodności nie ma dwóch takich samych pomieszczeń a my możemy spełnić nasze marzenia o remoncie idealnym. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób umiejętnie kłaść płytki i kiedy zwrócić się o pomoc do fachowców.

Najczęściej popełniane błędy

Dla wielu osób drobne remonty i prace majsterkowe to hobby i sposób relaksu. Nie zawsze jednak mamy czas i odpowiednie narzędzia aby wszystko wykonać samodzielnie a czasem brakuje nam chęci lub umiejętności manualnych. Kafelkowanie to jedna z najtrudniejszych czynności podczas każdego remontu chociaż na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda na zadanie skomplikowane. Należy jednak pamiętać o często popełnianych błędach – musimy na przykład zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, na którym będziemy kłaść kafelki. Jeżeli będzie to wykonane niestarannie, wówczas nasza praca pójdzie na marne. Podłoże musi być także oczyszczone i stabilne.
Pewnych trudności może nam przysporzyć przygotowanie zaprawy klejowej – proporcje muszą być zachowane gdyż w przypadku błędów lub popularnego działania “na oko”, właściwości zaprawy będą złe a to wpłynie na proces układania kafelków.
Gdy zaprawa jest już gotowa, problemem może być nakładanie jej niewielkiej ilości. Płytki najlepiej układać, kładąc klej zarówno na podłoże jak i spód płytki dzięki czemu kafelki położymy solidnie i nie będzie możliwości zbierania się wody pod płytką (jest to szczególnie uciążliwe przy płytkach tarasowych lub łazienkowych).
Innym kłopotliwym błędem może być niewłaściwe rozplanowanie płytek – te najczęściej układają się w konkretny wzór i dlatego powinniśmy zadbać o właściwą estetykę ich ułożenia. Są to najczęściej popełniane błędy – jak widzimy układanie kafelków może sprawić nie lada trudność nawet doświadczonym majsterkowiczom.

Zlecenie pracy firmie

Wiemy już zatem, że kafelkowanie nie jest czynnością łatwą, zaś błędy podczas samodzielnego wykonywania tego typu prac remontowych zdarzają się bardzo często. Jeśli nie czujemy się na tyle pewnie, żeby samodzielnie podołać temu zadaniu, świetnym rozwiązaniem będzie zlecenie prac profesjonalnej firmie. Chociaż może to być droższe niż samodzielny remont to jednak w ogólnym rachunku możemy zaoszczędzić sporo czasu, uniknąć stresu a także mieć gwarancję fachowego wykonania naszego zlecenia. Firm remontowych na lokalnym rynku znajdziemy z pewnością niemało ale warto przyjrzeć im się szczególnie uważnie i wybrać taką, która wzbudzi nasze zaufanie. Dobra firma to doświadczeni pracownicy, którzy każde zlecenie traktują poważnie i podchodzą do niego w sposób profesjonalny. To również gwarancja wykonania prac w terminie i w sposób niebudzący żadnych zastrzeżeń. Warto wcześniej przyjrzeć się opiniom na temat poszczególnych firm i wybrać taką, której pracownicy przyłożą się solidnie do remontu a my będziemy cieszyć się nowym i dobrze wykonanym wnętrzem.

 

Dom
Inspirujące dodatki do wnętrz mieszkalnych

Chcąc urządzić dom w sposób nowoczesny, warto zainspirować się różnymi poradami umieszczonymi na blogach dekoratorskich. W takim miejscu można znaleźć porady jak urządzić dom o dowolnej powierzchni użytkowej, jakie kolory są modne w danym sezonie, jakie dodatki do wnętrz cieszą się największym zainteresowaniem. Warto zajrzeć na taki blog przed każdym …

Dom
Marzenie o własnym domu

Chcąc wybudować własny dom trzeba się zgłosić do profesjonalnej ekipy budowlanej. Można też zlecić budowę deweloperowi, a raczej odkupić od niego wybudowaną nieruchomość. Jedno jest pewne, na nowy dom trzeba trochę poczekać, ale warto czekać, jeśli chce się spełnić swoje marzenie o własnym domu na całe życie. Wybór projektu budowlanego …

Dom
Stylowe wnętrza w niskiej cenie

Urządzanie własnego domu to duża przyjemność, zwłaszcza gdy jest to pierwszy dom na własność. Aranżacja wnętrz wcale nie musi być kosztowna, wystarczy poszukać inspiracji na urządzenie domu. Każde pomieszczenie w domu powinno być urządzone wygodnie i praktycznie, tak by było w pełni funkcjonalne i dobrze się prezentowało. Można skorzystać z …