Jak naoliwić podłogę?

Dom

Drewniana podłoga, używana lub nowa, musi być regularnie konserwowana, aby zachować swój pierwotny wygląd. W tym celu można wybrać pomiędzy woskiem a olejem, takim jak olej lniany. Wiele osób woli olej od wosku ze względu na wiele korzyści, jakie przynosi on drewnianej powierzchni. Olej parkietowy łatwo przenika, odżywia i sprawia, że podłoga jest doskonale nieprzepuszczalna dla plam, wilgoci i kurzu. Należy jednak nadal wybierać olej dobrej jakości i prawidłowo go stosować.

Przygotowanie podłogi.

Przed nałożeniem oleju na podłogę należy upewnić się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane, nie dopuszczając do przeciągów. Idealna temperatura dla ułatwienia aplikacji oleju do parkietów wynosi od 12°C do 25°C. Ponadto nie zaleca się nakładania oleju na drewno o zawartości wilgoci powyżej 10%. Nasza rada: przed nałożeniem oleju na podłogę należy ją kilkakrotnie odkurzyć, aby zapewnić jej idealną czystość i suchość.
W przypadku starego parkietu, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię, konieczne jest często zdejmowanie izolacji, a następnie szlifowanie. Wskazane jest również wypełnienie wszelkich otworów pastą do drewna przed jego szlifowaniem. Po szlifowaniu, przed nałożeniem oleju należy oczyścić powierzchnię odkurzaczem.

1. Nałożyć warstwę podkładową.

Zastosowanie podkładu lub “topnika” oszczędza olej i ułatwia aplikację. Jest to bezbarwny, silnie penetrujący płynny produkt, który działa również na drewno jako środek ochronny przed tłuszczami i bejcami wodnymi. Aby go nałożyć, należy użyć szerokiego pędzla, takiego jak palter lub wałek (z krótkim włosiem).

2. Nałożyć pierwszą warstwę oleju.

Za pomocą rozpryskiwacza należy najpierw nałożyć cienką warstwę oleju w kierunku łopatek, bez wypełniania reliefów i połączeń między nimi. Aby upewnić się, że olej dobrze przylega do podłogi, należy kilkakrotnie wysuszyć spaltera , aby usunąć luźne włoski.
Jeśli nakładasz olej na dużą powierzchnię, użyj wałka z krótkim włosiem, aby przyspieszyć jego działanie. Należy również pamiętać o rozpoczęciu pracy po przeciwnej stronie drzwi, aby po zakończeniu operacji można było łatwo wyjść.

3. Nałożyć drugą warstwę.

Aby uzyskać piękne, olejowane wykończenie, należy nałożyć dwie warstwy oleju na podłogę. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy przestrzegać czasu schnięcia. Ten czas suszenia zależy głównie od oznaczenia na opakowaniu produktu, a także od temperatury drewna parkietu. Na ogół wystarczy jedna godzinna przerwa między dwoma zastosowaniami. Dla tej drugiej warstwy wystarczy powtórzyć poprzednią operację.

4. Polerowanie podłogi.

Polerowanie jest opcjonalne w przypadku parkietu olejowanego. Z drugiej strony, dobra konserwacja pozwoli na utrzymanie tego efektu świetlnego przez długi czas w Państwa wnętrzu. Do tego celu wystarczy umycie specjalnym mydłem parkietowym. Można również regularnie nakładać olej konserwacyjny na parkiet, aby zoptymalizować wcześniej wykonane prace.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Czy blachodachówka to tańsza alternatywa dla dachówki?

Jak wypada porównanie blachodachówki z dachówką? Blachodachówka wygrywa ceną, niską wagą, łatwością instalacji, bogactwem kolorów i estetyczną formą. Dachówka ceramiczna jest ceniona głównie ze względu przywiązanie do tradycji. Kwestią sporną może wydać się trwałość obu pokryć. Po przeczytaniu artykułu samodzielnie wybierzesz optymalne pokrycie na Twój dach. Dlaczego blachodachówka jest tańszym …

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni. …