Jak zainstalować klamkę drzwiową?

Dom

Klamka okrągła lub dźwigniowa, wyposażona w zamek na klucz lub rygiel blokujący, jest raczej łatwa w montażu. Jako entuzjasta majsterkowania, oto kilka podstawowych rzeczy, które warto wiedzieć, czy chcesz wymienić lub zainstalować klamkę drzwiową.

Charakterystyka klamki drzwiowej.

W zależności od wybranego modelu, ten element ślusarski składa się zazwyczaj ze śrub gniazdowych (lub wkrętów do wiązania), które utrzymują go po obu stronach drzwi, płyt (lub rozet) i kwadratu. Istnieje kilka rodzajów klamek, w tym klamka płytowa, klamka drzwi wejściowych, klamka na różę, klamka z ryglem ślepym lub klamka z przejściem. Aby je zdemontować lub zainstalować, niezbędna jest znajomość ich specyficznych cech, takich jak wymiary, wymiary kwadratu i odległość od środka do środka.

 

Jak zainstalować klamkę drzwiową? Porady

1) Zdemontować stary uchwyt i jego akcesoria.

Aby wymienić klamkę, otwórz drzwi do połowy i zaklinuj je, aby utrzymać je w tej pozycji. Odkręć śrubę mocującą klamkę za pomocą klucza oczkowego.

2) Zdjąć płyty mocujące uchwyt.

Za pomocą śrubokręta zdejmij pokrywy zakrywające płyty montażowe uchwytu. Zazwyczaj pod tymi osłonami znajdują się plastikowe płyty montażowe. Śruby łączące łączą te płyty razem. Odkręć je i umieść w bezpiecznym miejscu. W przypadku drzwi do łazienki należy również pamiętać o wyjęciu rygla blokującego i jego kwadratu.

3) Umieścić nowy uchwyt.

Nowa klamka składa się z płyty wykończeniowej, która zawiera zatrzask blokujący (wewnątrz). Aby go usunąć, użyj szczypiec do pierścieni zabezpieczających. Następnie należy przedstawić płytę przed jej umiejscowieniem i sprawdzić, czy kwadraty są zwrócone do odpowiednich otworów. Zazwyczaj należy wywiercić nowe otwory, aby umieścić śruby wiążące, ponieważ stare otwory rzadko nadają się do nowej płyty. Bardzo często nowe kwadraty wiązania są również zbyt krótkie lub zbyt długie. Aby je przeciąć, użyj piły hakowej. Alternatywnie, w magazynie dostępne są również kwadraty do cięcia na odpowiednią długość.

4) Zakończyć operację.

Przed zakończeniem operacji należy umieścić śruby wiążące i dokręcić je bez ich blokowania. Uruchomić klamkę i zamek blokujący, aby sprawdzić równoległość między krawędzią drzwi a płytą dekoracyjną. Zamknij i otwórz drzwi, aby sprawdzić ich działanie, przed ostatecznym dokręceniem śrub imbusowych. Użyj śrub imbusowych do zabezpieczenia uchwytu i zablokowania.

Dom
Inspirujące dodatki do wnętrz mieszkalnych

Chcąc urządzić dom w sposób nowoczesny, warto zainspirować się różnymi poradami umieszczonymi na blogach dekoratorskich. W takim miejscu można znaleźć porady jak urządzić dom o dowolnej powierzchni użytkowej, jakie kolory są modne w danym sezonie, jakie dodatki do wnętrz cieszą się największym zainteresowaniem. Warto zajrzeć na taki blog przed każdym …

Dom
Marzenie o własnym domu

Chcąc wybudować własny dom trzeba się zgłosić do profesjonalnej ekipy budowlanej. Można też zlecić budowę deweloperowi, a raczej odkupić od niego wybudowaną nieruchomość. Jedno jest pewne, na nowy dom trzeba trochę poczekać, ale warto czekać, jeśli chce się spełnić swoje marzenie o własnym domu na całe życie. Wybór projektu budowlanego …

Dom
Stylowe wnętrza w niskiej cenie

Urządzanie własnego domu to duża przyjemność, zwłaszcza gdy jest to pierwszy dom na własność. Aranżacja wnętrz wcale nie musi być kosztowna, wystarczy poszukać inspiracji na urządzenie domu. Każde pomieszczenie w domu powinno być urządzone wygodnie i praktycznie, tak by było w pełni funkcjonalne i dobrze się prezentowało. Można skorzystać z …