Jak zainstalować klamkę drzwiową?

Dom

Klamka okrągła lub dźwigniowa, wyposażona w zamek na klucz lub rygiel blokujący, jest raczej łatwa w montażu. Jako entuzjasta majsterkowania, oto kilka podstawowych rzeczy, które warto wiedzieć, czy chcesz wymienić lub zainstalować klamkę drzwiową.

Charakterystyka klamki drzwiowej.

W zależności od wybranego modelu, ten element ślusarski składa się zazwyczaj ze śrub gniazdowych (lub wkrętów do wiązania), które utrzymują go po obu stronach drzwi, płyt (lub rozet) i kwadratu. Istnieje kilka rodzajów klamek , w tym klamka płytowa, klamka drzwi wejściowych, klamka na różę, klamka z ryglem ślepym lub klamka z przejściem. Aby je zdemontować lub zainstalować, niezbędna jest znajomość ich specyficznych cech, takich jak wymiary, wymiary kwadratu i odległość od środka do środka.

 

Jak zainstalować klamkę drzwiową? Porady

1) Zdemontować stary uchwyt i jego akcesoria.

Aby wymienić klamkę, otwórz drzwi do połowy i zaklinuj je, aby utrzymać je w tej pozycji. Odkręć śrubę mocującą klamkę za pomocą klucza oczkowego.

2) Zdjąć płyty mocujące uchwyt.

Za pomocą śrubokręta zdejmij pokrywy zakrywające płyty montażowe uchwytu. Zazwyczaj pod tymi osłonami znajdują się plastikowe płyty montażowe. Śruby łączące łączą te płyty razem. Odkręć je i umieść w bezpiecznym miejscu. W przypadku drzwi do łazienki należy również pamiętać o wyjęciu rygla blokującego i jego kwadratu.

3) Umieścić nowy uchwyt.

Nowa klamka składa się z płyty wykończeniowej, która zawiera zatrzask blokujący (wewnątrz). Aby go usunąć, użyj szczypiec do pierścieni zabezpieczających. Następnie należy przedstawić płytę przed jej umiejscowieniem i sprawdzić, czy kwadraty są zwrócone do odpowiednich otworów. Zazwyczaj należy wywiercić nowe otwory, aby umieścić śruby wiążące, ponieważ stare otwory rzadko nadają się do nowej płyty. Bardzo często nowe kwadraty wiązania są również zbyt krótkie lub zbyt długie. Aby je przeciąć, użyj piły hakowej. Alternatywnie, w magazynie dostępne są również kwadraty do cięcia na odpowiednią długość.

4) Zakończyć operację.

Przed zakończeniem operacji należy umieścić śruby wiążące i dokręcić je bez ich blokowania. Uruchomić klamkę i zamek blokujący, aby sprawdzić równoległość między krawędzią drzwi a płytą dekoracyjną. Zamknij i otwórz drzwi, aby sprawdzić ich działanie, przed ostatecznym dokręceniem śrub imbusowych. Użyj śrub imbusowych do zabezpieczenia uchwytu i zablokowania.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni. …

Dom
Jak dobrać materac

Wiele osób od lat zastanawia się w jaki sposób lepiej się sypiać. Staramy się lepiej zaaranżować sypialnie, zmienić łóżko czy stelaż, a czasem cały sekret tkwi w materacu. Niestety nie zawsze potrafimy go odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i sugerujemy się pobieżnie cechami albo decydujemy na wyjątkowo nowoczesne rozwiązania. Jednak …