W jaki sposób skutecznie się wyspać?

Dom

Odpowiedni i skuteczny wypoczynek każdej nocy jest gwarancją dobrego samopoczucia i życia w zdrowiu. Pozwala się zregenerować, odpocząć i przygotować na kolejne wyzwania. Jednym z najważniejszych elementów dobrego snu jest właściwie urządzona sypialnia i wygodne łóżko – ale nie tylko. Bardzo ważny jest także odpowiednio dobrany i przystosowany materac. Co warto wiedzieć o jego wyborze?

Jaki materac wybrać? Zdrowie najważniejsze

Kupno materaca okazuje się być bardzo skomplikowanym wyborem – w sklepach znajdziemy materace różnej wielkości i twardości oraz wykonane z różnych materiałów.
Zakupu najlepiej dokonać w sklepie stacjonarnym gdzie możemy wypróbować różne opcje i wybrać tę dla nas najkorzystniejszą. Wielkość materaca zależeć będzie od wielkości łóżka, na którym wypoczywamy. Spotykamy materace jedno- jak i dwuosobowe. Materac dla pary powinien być dobrany tak aby mimo różnicy wzrostu czy wagi jego użytkowników, żadna z osób nie powinna odczuwać różnicy i leżeć komfortowo.
Problemem może być twardość materaca – to chyba najważniejszy parametr każdego wyrobu. Twardość określa się literą H i cyfrą od 1 do 5. Materac H1 jest określany jako miękki i polecany dla dzieci lub osób ważących do 60 kg. H2-H3 (średniotwardy) to rodzaj polecany dla osób ważących od 60 do 80 kg. H4 będzie wyborem dobrym dla osób ważących od 80 do 100 kg, z kolei materac H5 – twardy – to opcja dobra dla osób ważących powyżej 100 kg. Warto jednak zaznaczyć, że twardość materaca jest pojęciem względnym i coś, co dobre dla jednej osoby, dla innej może być niewygodne. Sami powinniśmy wypróbować materac i wybrać najlepszą opcję. Materac zbyt miękki będzie powodował zapadanie się w łóżku zaś zbyt twardy także będzie niekomfortowy.

Czy warto oszczędzać?

Komfortowy i spokojny sen jest nie tylko jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka, powinien być również potraktowany jako inwestycja – dzięki właściwemu i regularnemu wysypianiu się mamy zdecydowanie lepsze samopoczucie, czujemy się wypoczęci, mamy więcej energii, krótko mówiąc: możemy więcej. Właściwie dobrany materac to również raj dla naszego kręgosłupa i czas skutecznego wyciszenia się oraz odpoczynku. Na kupnie materaca nie warto więc oszczędzać. Na rynku znajdziemy wiele modeli materaców – często są one dużo tańsze i bardziej konkurencyjne od ofert uznanych producentów. Wielu klientów decyduje się właśnie na zakup takiego materaca i niestety już po kilku nocach zaczyna żałować skorzystania z wątpliwie atrakcyjnej oferty. Osoby te najczęściej narzekają na bóle kręgosłupa , skurcze mięśni lub trudności z zasypianiem. Często mogą zasnąć ale szybko się wybudzają przez co ich sen jest płytki i nie zapewnia właściwego wypoczynku.
Taki tańszy materac może być również słabej jakości i już po roku, dwóch latach mogą pojawić się w nim zagłębienia uniemożliwiające skuteczny odpoczynek. Decydując się na zakup materaca, należy wybrać produkt wysokiej jakości i od renomowanego producenta. Taki materac będzie nam służył przez wiele lat i nawet jeśli początkowo droższy – w końcowym bilansie będzie dla nas inwestycją lepszą niż kupowanie tańszych i słabiej wykonanych materaców.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

a building that has a lot of windows on it
Dom
Przełomowe Metody Klejenia Szkła: Przewodnik po Nowoczesnych Rozwiązaniach

W dzisiejszych czasach, gdzie estetyka i trwałość materiałów grają kluczową rolę, kleje do szkła odgrywają niezbędną funkcję w wielu sektorach przemysłu. Od motoryzacji przez budownictwo aż po sztukę i dekoracje, nowoczesne metody klejenia szkła przynoszą rewolucję w sposobie, w jaki materiały te są łączone, zapewniając zarówno siłę, jak i przejrzystość …

black wooden table and chairs
Dom
Sekrety Trwałości: Dlaczego Wybór Odpowiednich Materiałów Meblowych jest Kluczowy

Wybór materiałów meblowych jest kluczowym elementem, który decyduje o trwałości, estetyce i funkcjonalności mebli. W dobie rosnących oczekiwań konsumentów, laminaty meblowe stanowią jedną z najpopularniejszych opcji, które łączą w sobie wytrzymałość z atrakcyjnym wyglądem. Ten artykuł zgłębia, dlaczego wybór odpowiednich materiałów jest tak ważny i jak wpływa na długotrwałość mebli. …

Dom
Kabiny prysznicowe: Jak wybrać idealną dla Twojej łazienki?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to kluczowa decyzja w procesie projektowania lub remontowania łazienki. Kabina prysznicowa nie tylko musi być funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu, ale również powinna harmonijnie współgrać z estetyką całej łazienki. W Krakowie, gdzie nowoczesność splata się z tradycją, wybór idealnej kabiny prysznicowej może być wyzwaniem. Kabiny prysznicowe …