W jaki sposób skutecznie się wyspać?

Dom

Odpowiedni i skuteczny wypoczynek każdej nocy jest gwarancją dobrego samopoczucia i życia w zdrowiu. Pozwala się zregenerować, odpocząć i przygotować na kolejne wyzwania. Jednym z najważniejszych elementów dobrego snu jest właściwie urządzona sypialnia i wygodne łóżko – ale nie tylko. Bardzo ważny jest także odpowiednio dobrany i przystosowany materac. Co warto wiedzieć o jego wyborze?

Jaki materac wybrać? Zdrowie najważniejsze

Kupno materaca okazuje się być bardzo skomplikowanym wyborem – w sklepach znajdziemy materace różnej wielkości i twardości oraz wykonane z różnych materiałów.
Zakupu najlepiej dokonać w sklepie stacjonarnym gdzie możemy wypróbować różne opcje i wybrać tę dla nas najkorzystniejszą. Wielkość materaca zależeć będzie od wielkości łóżka, na którym wypoczywamy. Spotykamy materace jedno- jak i dwuosobowe. Materac dla pary powinien być dobrany tak aby mimo różnicy wzrostu czy wagi jego użytkowników, żadna z osób nie powinna odczuwać różnicy i leżeć komfortowo.
Problemem może być twardość materaca – to chyba najważniejszy parametr każdego wyrobu. Twardość określa się literą H i cyfrą od 1 do 5. Materac H1 jest określany jako miękki i polecany dla dzieci lub osób ważących do 60 kg. H2-H3 (średniotwardy) to rodzaj polecany dla osób ważących od 60 do 80 kg. H4 będzie wyborem dobrym dla osób ważących od 80 do 100 kg, z kolei materac H5 – twardy – to opcja dobra dla osób ważących powyżej 100 kg. Warto jednak zaznaczyć, że twardość materaca jest pojęciem względnym i coś, co dobre dla jednej osoby, dla innej może być niewygodne. Sami powinniśmy wypróbować materac i wybrać najlepszą opcję. Materac zbyt miękki będzie powodował zapadanie się w łóżku zaś zbyt twardy także będzie niekomfortowy.

Czy warto oszczędzać?

Komfortowy i spokojny sen jest nie tylko jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka, powinien być również potraktowany jako inwestycja – dzięki właściwemu i regularnemu wysypianiu się mamy zdecydowanie lepsze samopoczucie, czujemy się wypoczęci, mamy więcej energii, krótko mówiąc: możemy więcej. Właściwie dobrany materac to również raj dla naszego kręgosłupa i czas skutecznego wyciszenia się oraz odpoczynku. Na kupnie materaca nie warto więc oszczędzać. Na rynku znajdziemy wiele modeli materaców – często są one dużo tańsze i bardziej konkurencyjne od ofert uznanych producentów. Wielu klientów decyduje się właśnie na zakup takiego materaca i niestety już po kilku nocach zaczyna żałować skorzystania z wątpliwie atrakcyjnej oferty. Osoby te najczęściej narzekają na bóle kręgosłupa , skurcze mięśni lub trudności z zasypianiem. Często mogą zasnąć ale szybko się wybudzają przez co ich sen jest płytki i nie zapewnia właściwego wypoczynku.
Taki tańszy materac może być również słabej jakości i już po roku, dwóch latach mogą pojawić się w nim zagłębienia uniemożliwiające skuteczny odpoczynek. Decydując się na zakup materaca, należy wybrać produkt wysokiej jakości i od renomowanego producenta. Taki materac będzie nam służył przez wiele lat i nawet jeśli początkowo droższy – w końcowym bilansie będzie dla nas inwestycją lepszą niż kupowanie tańszych i słabiej wykonanych materaców.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni. …

Dom
Jak dobrać materac

Wiele osób od lat zastanawia się w jaki sposób lepiej się sypiać. Staramy się lepiej zaaranżować sypialnie, zmienić łóżko czy stelaż, a czasem cały sekret tkwi w materacu. Niestety nie zawsze potrafimy go odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i sugerujemy się pobieżnie cechami albo decydujemy na wyjątkowo nowoczesne rozwiązania. Jednak …