Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Dom

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni.

Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami? Informacje.

Wybór taśmy LED

Ważną cechą taśmy LED do montażu pod szafkami w kuchni jest jej odporność na parę wodną. Niewystarczająca ochrona przed wilgocią może spowodować zwarcie, a tym samym ryzyko pożaru. Kupując taśmę, należy zwrócić uwagę na stopień ochrony powłoki.

Rodzaje taśm LED

Aby taśma LED zapewniała wystarczającą ilość światła , należy dobrać odpowiednią gęstość mocy, która charakteryzuje się liczbą diod LED na metr bieżący. Każdy rodzaj taśmy może mieć różną liczbę diod LED. Można to określić zarówno wizualnie, jak i obserwując właściwości produktu. Do celów dekoracyjnych wystarcza zwykle 30 lub 60 diod na metr. Aby w pełni oświetlić powierzchnię roboczą, lepiej wybrać taśmę ze 120 lub 240 diodami.

Kolorowe paski LED

Kolory diod monochromatycznych z ich krystaliczną poświatą to:

Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy. Barwa diod monochromatycznych charakteryzuje się małym widmem emisyjnym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze podświetlenia. Kolor przedmiotów, a zwłaszcza produktów jest znacznie zniekształcony, mogą wyglądać inaczej niż w świetle naturalnym lub oświetlone świetlówkami. Czarno-biała dioda LED to półprzewodnik, który emituje światło ultrafioletowe z powłoką fosforową. Zasada działania jest podobna do większości znanych świetlówek. Kolor powierzchni płytki drukowanej, na której umieszczone są diody, jest zwykle biały, ale można wybrać inne kolory – brązowy, żółty, czarny, które najlepiej będą prezentować się na meblach w stanie otwartym. Aby ułatwić instalację, taśma jest wyposażona z tyłu w taśmę samoprzylepną.

Wybór zasilania i urządzeń dodatkowych

Nie ma możliwości podłączenia paska LED do domowego gniazdka – natychmiast się wypali. Przeznaczony jest do pracy przy stałym prądzie o napięciu 24 lub 12 V, uzyskiwanym poprzez odpowiedni przetwornik impulsów (zasilanie).

Zasilacz do taśm LED

Nie zaleca się łączenia taśm LED szeregowo, w przeciwnym razie zużycie będzie duże, a jasność nie będzie równomierna. Podczas podłączania wielu taśm można użyć wzmacniacza, który zapewnia równomierne zasilanie różnych odcinków obwodu elektrycznego. W razie potrzeby podświetlenie można podłączyć za pomocą ściemniacza – urządzenia, które równomiernie zmniejsza moc i jasność urządzeń oświetleniowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Kabiny prysznicowe: Jak wybrać idealną dla Twojej łazienki?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to kluczowa decyzja w procesie projektowania lub remontowania łazienki. Kabina prysznicowa nie tylko musi być funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu, ale również powinna harmonijnie współgrać z estetyką całej łazienki. W Krakowie, gdzie nowoczesność splata się z tradycją, wybór idealnej kabiny prysznicowej może być wyzwaniem. Kabiny prysznicowe …

Dom
Zarządzanie Najmem: Najczęstsze Błędy i Jak Ich Unikać

Jednym z najczęstszych błędów w zarządzaniu najmem jest niedostateczna weryfikacja najemców. Pominięcie sprawdzenia historii kredytowej, referencji od poprzednich wynajmujących czy stabilności finansowej może prowadzić do problemów z opóźnieniami w płatnościach czy uszkodzeniami nieruchomości. W Krakowie, gdzie rynek wynajmu jest dynamiczny, dokładna weryfikacja jest kluczowa dla zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa inwestycji. …

Dom
Boho Chic w Twoim Domu: Jak Stworzyć Swobodne i Artystyczne Wnętrze

Styl Boho Chic, czerpiący inspiracje z kultury bohemy i stylu życia cyganerii artystycznej, to idealny sposób na nadanie Twojemu domowi niepowtarzalnego, swobodnego charakteru. W tym artykule omówimy, jak można osiągnąć ten unikalny styl, tworząc przytulne, kolorowe i pełne charakteru wnętrza. Zrozumienie stylu Boho Chic Boho Chic to więcej niż tylko …