Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Dom

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni.

Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami? Informacje.

Wybór taśmy LED

Ważną cechą taśmy LED do montażu pod szafkami w kuchni jest jej odporność na parę wodną. Niewystarczająca ochrona przed wilgocią może spowodować zwarcie, a tym samym ryzyko pożaru. Kupując taśmę, należy zwrócić uwagę na stopień ochrony powłoki.

Rodzaje taśm LED

Aby taśma LED zapewniała wystarczającą ilość światła , należy dobrać odpowiednią gęstość mocy, która charakteryzuje się liczbą diod LED na metr bieżący. Każdy rodzaj taśmy może mieć różną liczbę diod LED. Można to określić zarówno wizualnie, jak i obserwując właściwości produktu. Do celów dekoracyjnych wystarcza zwykle 30 lub 60 diod na metr. Aby w pełni oświetlić powierzchnię roboczą, lepiej wybrać taśmę ze 120 lub 240 diodami.

Kolorowe paski LED

Kolory diod monochromatycznych z ich krystaliczną poświatą to:

Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy. Barwa diod monochromatycznych charakteryzuje się małym widmem emisyjnym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze podświetlenia. Kolor przedmiotów, a zwłaszcza produktów jest znacznie zniekształcony, mogą wyglądać inaczej niż w świetle naturalnym lub oświetlone świetlówkami. Czarno-biała dioda LED to półprzewodnik, który emituje światło ultrafioletowe z powłoką fosforową. Zasada działania jest podobna do większości znanych świetlówek. Kolor powierzchni płytki drukowanej, na której umieszczone są diody, jest zwykle biały, ale można wybrać inne kolory – brązowy, żółty, czarny, które najlepiej będą prezentować się na meblach w stanie otwartym. Aby ułatwić instalację, taśma jest wyposażona z tyłu w taśmę samoprzylepną.

Wybór zasilania i urządzeń dodatkowych

Nie ma możliwości podłączenia paska LED do domowego gniazdka – natychmiast się wypali. Przeznaczony jest do pracy przy stałym prądzie o napięciu 24 lub 12 V, uzyskiwanym poprzez odpowiedni przetwornik impulsów (zasilanie).

Zasilacz do taśm LED

Nie zaleca się łączenia taśm LED szeregowo, w przeciwnym razie zużycie będzie duże, a jasność nie będzie równomierna. Podczas podłączania wielu taśm można użyć wzmacniacza, który zapewnia równomierne zasilanie różnych odcinków obwodu elektrycznego. W razie potrzeby podświetlenie można podłączyć za pomocą ściemniacza – urządzenia, które równomiernie zmniejsza moc i jasność urządzeń oświetleniowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Jak dobrać materac

Wiele osób od lat zastanawia się w jaki sposób lepiej się sypiać. Staramy się lepiej zaaranżować sypialnie, zmienić łóżko czy stelaż, a czasem cały sekret tkwi w materacu. Niestety nie zawsze potrafimy go odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i sugerujemy się pobieżnie cechami albo decydujemy na wyjątkowo nowoczesne rozwiązania. Jednak …

Dom
Czy panele winylowe nadają się na ogrzewanie podłogowe?

Coraz więcej osób, które planują remontować dom lub budować nowy od podstaw, decyduje się na zamontowanie ogrzewania podłogowego. Niestety dużo osób się na tym nie zna, dlatego też nie wiedzą jakie panele się do tego nadają. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić  odpowiedź na zagadnienie panele winylowe a ogrzewanie podłogowe. …