Przegląd karniszy.

Dom

Karnisze są idealnym dopełnieniem naszej domowej przestrzeni. Karnisz jest jak rama do obrazu, jest on dopełnieniem pokoju. Są one wisienką na torcie pięknie urządzone do salonu czy sypialni. Niby jest to mały drobiazg, jednak to na czym wiszą nasze firanki i zasłony jest dla nas szczególnie ważne gdyż dopełnia cały widok, a bez niego kompozycja pokoju nie jest pełna i może czegoś nam w niej brakować.

Karnisze przegląd rozwiązań

 • Styl glamour – są to karnisze bardzo ozdobne, najczęściej dekorowane motywami kwiatowymi lub dekoracjami w stylu romantycznym. Im większa i bogatsza dekoracja tym lepiej dla stylu glamour.
 • Styl skandynawski – a tym stylu dominują bardzo minimalistyczne ozdoby na karniszach a nawet ich nie ma, są to proste karnisze do których najlepiej dobrać równie proste i minimalistyczne lniane zasłony.
 • Loftowy styl – styl bardzo surowy lubujący się w naturalnych materiałach- metalowy karnisz o prostej konstrukcji idealnie dopasowuje się do tego stylu i idealnie będzie pasować do wnętrz właśnie w stylu loftowym.
 • Styl nowoczesny – są ro karnisze o kwadratowym kształcie bez żadnych zbędnych zdobień.
 • Ukryte karnisze – staja się one coraz popularniejsze. są to karnisze które maskuje się listwa lub sztukaterią zależnie od upodobań.
 • Styl naturalistyczny – jest to styl w którym dominują naturalne surowce takie jak drewno. Drewniany karnisz będzie się pięknie prezentować i niezwykle efektywnie wyglądać we wnętrzu urządzonym w tym samym stylu. Będzie pięknym dopełnieniem pokoju.
 • Styl industrialny – najlepiej do takiego stylu będzie pasować karnisz metalowy z bogato zdobionym zakończeniem- najlepiej z kryształem.
 • Styl vintage – styl klasyczny wzorujący się na starych i delikatnie nadgryzionych zębem czasu rzeczach, najlepszy będzie karnisz metalowy lub drewniany, specjalnie postarzany, tak aby odwzorować jakąś starą rzecz.
 • Styl minimalistyczny – karniszami w tym stylu będą linki na których będą mogły wisieć tylko lekkie firany i zasłony, tak aby linki wytrzymały i się nie zerwały.
 • Styl retro – do tego stylu najbardziej będą pasować karnisze szynowe wykonane z tworzyw sztucznych jednak kolorem inspirować będą się w karniszach z metalu lub mosiądzu.
 • Styl włoski – karnisz bogato zdobiony, odznaczający się niezwykłym przepychem i bogactwem, najczęściej metalowy.
 • Regulowane – będą to karnisze o regulowanej długości wykonane z prostego metalu, najczęściej białe bez zbędnych zdobień, najlepiej nadają się do powieszenia zazdrostek w kuchni.

Karnisze ścienne i sufitowe

Mamy również do wyboru karnisze ścienne lub sufitowe. Obecnie najpopularniejsze są karnisze ścienne montowane tuż nad oknami, zwykle są to drążki z kółkami do przesuwania tkaniny.
Karnisze sufitowe były bardzo popularne lata temu, jednak są bardzo uniwersalne i pasują do wszystkich styli podanych wyżej. Na takim karniszu swobodnie można tworzyć oryginalne dekoracje okienne oraz łączyć firany nie tylko z zasłonami ale również z dekoracyjnymi sznurkami.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Kabiny prysznicowe: Jak wybrać idealną dla Twojej łazienki?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to kluczowa decyzja w procesie projektowania lub remontowania łazienki. Kabina prysznicowa nie tylko musi być funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu, ale również powinna harmonijnie współgrać z estetyką całej łazienki. W Krakowie, gdzie nowoczesność splata się z tradycją, wybór idealnej kabiny prysznicowej może być wyzwaniem. Kabiny prysznicowe …

Dom
Zarządzanie Najmem: Najczęstsze Błędy i Jak Ich Unikać

Jednym z najczęstszych błędów w zarządzaniu najmem jest niedostateczna weryfikacja najemców. Pominięcie sprawdzenia historii kredytowej, referencji od poprzednich wynajmujących czy stabilności finansowej może prowadzić do problemów z opóźnieniami w płatnościach czy uszkodzeniami nieruchomości. W Krakowie, gdzie rynek wynajmu jest dynamiczny, dokładna weryfikacja jest kluczowa dla zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa inwestycji. …

Dom
Boho Chic w Twoim Domu: Jak Stworzyć Swobodne i Artystyczne Wnętrze

Styl Boho Chic, czerpiący inspiracje z kultury bohemy i stylu życia cyganerii artystycznej, to idealny sposób na nadanie Twojemu domowi niepowtarzalnego, swobodnego charakteru. W tym artykule omówimy, jak można osiągnąć ten unikalny styl, tworząc przytulne, kolorowe i pełne charakteru wnętrza. Zrozumienie stylu Boho Chic Boho Chic to więcej niż tylko …