Przegląd karniszy.

Dom

Karnisze są idealnym dopełnieniem naszej domowej przestrzeni. Karnisz jest jak rama do obrazu, jest on dopełnieniem pokoju. Są one wisienką na torcie pięknie urządzone do salonu czy sypialni. Niby jest to mały drobiazg, jednak to na czym wiszą nasze firanki i zasłony jest dla nas szczególnie ważne gdyż dopełnia cały widok, a bez niego kompozycja pokoju nie jest pełna i może czegoś nam w niej brakować.

Karnisze przegląd rozwiązań

 • Styl glamour – są to karnisze bardzo ozdobne, najczęściej dekorowane motywami kwiatowymi lub dekoracjami w stylu romantycznym. Im większa i bogatsza dekoracja tym lepiej dla stylu glamour.
 • Styl skandynawski – a tym stylu dominują bardzo minimalistyczne ozdoby na karniszach a nawet ich nie ma, są to proste karnisze do których najlepiej dobrać równie proste i minimalistyczne lniane zasłony.
 • Loftowy styl – styl bardzo surowy lubujący się w naturalnych materiałach- metalowy karnisz o prostej konstrukcji idealnie dopasowuje się do tego stylu i idealnie będzie pasować do wnętrz właśnie w stylu loftowym.
 • Styl nowoczesny – są ro karnisze o kwadratowym kształcie bez żadnych zbędnych zdobień.
 • Ukryte karnisze – staja się one coraz popularniejsze. są to karnisze które maskuje się listwa lub sztukaterią zależnie od upodobań.
 • Styl naturalistyczny – jest to styl w którym dominują naturalne surowce takie jak drewno. Drewniany karnisz będzie się pięknie prezentować i niezwykle efektywnie wyglądać we wnętrzu urządzonym w tym samym stylu. Będzie pięknym dopełnieniem pokoju.
 • Styl industrialny – najlepiej do takiego stylu będzie pasować karnisz metalowy z bogato zdobionym zakończeniem- najlepiej z kryształem.
 • Styl vintage – styl klasyczny wzorujący się na starych i delikatnie nadgryzionych zębem czasu rzeczach, najlepszy będzie karnisz metalowy lub drewniany, specjalnie postarzany, tak aby odwzorować jakąś starą rzecz.
 • Styl minimalistyczny – karniszami w tym stylu będą linki na których będą mogły wisieć tylko lekkie firany i zasłony, tak aby linki wytrzymały i się nie zerwały.
 • Styl retro – do tego stylu najbardziej będą pasować karnisze szynowe wykonane z tworzyw sztucznych jednak kolorem inspirować będą się w karniszach z metalu lub mosiądzu.
 • Styl włoski – karnisz bogato zdobiony, odznaczający się niezwykłym przepychem i bogactwem, najczęściej metalowy.
 • Regulowane – będą to karnisze o regulowanej długości wykonane z prostego metalu, najczęściej białe bez zbędnych zdobień, najlepiej nadają się do powieszenia zazdrostek w kuchni.

Karnisze ścienne i sufitowe

Mamy również do wyboru karnisze ścienne lub sufitowe. Obecnie najpopularniejsze są karnisze ścienne montowane tuż nad oknami, zwykle są to drążki z kółkami do przesuwania tkaniny.
Karnisze sufitowe były bardzo popularne lata temu, jednak są bardzo uniwersalne i pasują do wszystkich styli podanych wyżej. Na takim karniszu swobodnie można tworzyć oryginalne dekoracje okienne oraz łączyć firany nie tylko z zasłonami ale również z dekoracyjnymi sznurkami.

 

Dom
Białe meble w eleganckiej kuchni

Płyta laminowana biała to materiał powszechnie stosowany do budowy mebli kuchennych. Wyróżnia ją wysoka jakość, twardość, odporność na przenikanie pary wodnej oraz drobin tłuszczu, unoszących się w powietrzu. Biel dodaje wnętrzom blasku i rozjaśnia kuchnie, czyniąc ją miejscem przytulnym i eleganckim. Jaką płytę laminowaną białą zastosować do budowy mebli kuchennych? …

Dom
Tostery

Duża część dietetyków jest zdania, że porządne śniadanie to podstawowy element zdrowego stylu życia. Ranne pożywienie powinien dostarczyć organizmowi niezbędnych składników i siły na cały długi dzień. Samo śniadanie musi być porządne, lecz nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby także było dobre i smaczne. A do przyrządzenia dobrego śniadania …

Dom
Zmywarki

Zmywarki od pewnego czasu cieszą się dużą popularnością w naszych domach. Wprawdzie w niejednej kuchni zajmują one cenne miejsce, ale oszczędność czasu i wody w porównaniu z tradycyjnym zmywaniem jest bardzo duża. Typowe zmywanie po obiedzie to co najmniej kilkanaście minut spędzonych w kuchni i kilkadziesiąt litrów zużytej ciepłej wody. …