Czy panele winylowe nadają się na ogrzewanie podłogowe?

Dom

Coraz więcej osób, które planują remontować dom lub budować nowy od podstaw, decyduje się na zamontowanie ogrzewania podłogowego. Niestety dużo osób się na tym nie zna, dlatego też nie wiedzą jakie panele się do tego nadają. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić  odpowiedź na zagadnienie panele winylowe a ogrzewanie podłogowe. Warto zapoznać się z treścią, gdyż będzie napisane czy tego typu panele się nadają do takich sytuacji, czy lepiej wybrać inne.

Czy panele winylowe nadają się ogrzewanie podłogowe?

Tego typu pytanie zadaje sobie bardzo dużo osób. Wiadomo, że na rynku istnieje bardzo dużo różnych rodzajów podłóg. Jednak nie każda sprawdza się przy ogrzewaniu. Jak to wygląda z panelami winylowymi? Na co szczególnie powinno się zwrócić uwagę, aby można było cieszyć się jednocześnie piękną podłogą winylową i skutecznym ogrzewaniem podłogowym?

Otóż śmiało można stwierdzić, iż  panele winylowe  świetnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Według niektórych osób jest to wręcz jedno z najlepszych rozwiązań.  To bardzo dobra wiadomość dla osób, które planują takie właśnie panele zakupić.  Dlaczego takie panele dobrze się do tego nadają? Otóż charakteryzują się przede wszystkim tym , iż  występuje w nich  dość niewielka kurczliwość materiału pod wpływem temperatury. Dodatkowo są bardzo odporne na temperaturę i mają dość niski opór cieplny. Co oznacza, że panele winylowe szybko będą rozprowadzać ciepło po pomieszczeniu. To jest także bardzo dobra wiadomość. Szybko podłoga zatem stanie się ciepła. Bardzo ważną ich cechą jest także wodoodporność.  Ponadto są one bardzo ciepłe i miękkie w dotyku.

Jeśli zatem ktoś myśli nam kupnem paneli winylowych to mamy dobrą informację dla takiej osoby. Sklepy internetowe jak i stacjonarne mają ogromny wybór dostępnych wzorów. Dzięki czemu można założyć je właściwie w każdym pomieszczeniu. Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie wzory. Wiadomo, że każdy ma inny gust. Bardzo dobrze wyglądają w sypialni i salonie. Świetnie sprawdzą się w salonie czy sypialni. Fajne w nich jest to, iż tłumią kroki.

Zadajmy sobie pytanie czy można zamontować je samodzielnie, czy raczej trzeba zatrudnić do tego fachowca? Otóż jak najbardziej można zrobić to samodzielnie. Warto jednak pamiętać, iż powinniśmy wybrać panele takie, w których ogólny opór cieplny wynosi maksymalnie 0,15 m²K/W.  Do ich montażu nie potrzebujemy kleju. Można to zrobić w tak zwany sposób pływający, który ma za zadanie sprawić, że podłoga winylowa będzie przenosić ciepło nieco mniej efektywnie niż panele winylowe montowane na klej. Tylko od nas zależy co tak naprawdę wybierzemy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom
Najlepsze taśmy led

Coraz więcej osób pragnie odnowić swoje pomieszczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki takie jak właśnie oświetlenie. Pozwalają na ogromne efekty, przy naprawdę bardzo niewielkich nakładach finansowych. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko szybko wprowadzić takie zmiany, ale jednocześnie uda się zmienić je na coś innego, …

Dom
Oświetlenie pod szafkami kuchennymi dzięki taśmie LED

Oświetlenie LED pod szafkami jest ergonomiczne, piękne i nowoczesne. Wybór taśmy LED do oświetlenia pod szafkami to ciekawa, efektowna i niezbyt trudna decyzja dla domowego rzemieślnika. Takie dodatkowe oświetlenie bez wątpienia spełnia również zadania estetyczne: podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne, akcentuje kolorem elementy dekoracyjne, nadaje nowoczesny i modny ton aranżacji kuchni. …

Dom
Jak dobrać materac

Wiele osób od lat zastanawia się w jaki sposób lepiej się sypiać. Staramy się lepiej zaaranżować sypialnie, zmienić łóżko czy stelaż, a czasem cały sekret tkwi w materacu. Niestety nie zawsze potrafimy go odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i sugerujemy się pobieżnie cechami albo decydujemy na wyjątkowo nowoczesne rozwiązania. Jednak …